Carry Optics Results
Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Tenney, Tony       A89751   C   Carry Optics  Minor N   N   N   N              530.0000 100.00%
Limited Results
Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Eaton, Stephen     A46855   X   Limited     Major N   N   N   N              513.9713 100.00%
   2 Blankenship, Ben   A79446   B   Limited     Major N   N   N   N              447.6204  87.09%
   3 Boyd, John         A83072   C   Limited     Major N   N   N   N              427.7020  83.22%
   4 Porbeck, John               U   Limited     Minor N   N   N   N              393.8133  76.62%
   5 Sharp, Randy                U   Limited     Minor N   N   N   N              223.4038  43.47%
DQed Wilcox, Charlie             U   Limited     Minor N   N   N   N                0.0000   0.00%
Open 10 Results
Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Stiedle, John      A23320   M   Open        Major N   N   N   N Senior       530.0000 100.00%
PCC Results
Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Springle, John     TY58787  U   PCC         Minor N   N   N   N              530.0000 100.00%
Production Results
Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Rushing, Eli       A81036   M   Production  Minor N   N   N   N              504.6474 100.00%
   2 Rushing, Tracie    A81034   A   Production  Minor N   N   N   N              473.0682  93.74%
   3 Bigger, Alex       A103819  U   Production  Minor N   N   N   N              364.3150  72.19%
Single Stack Results
Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Fenner, Buzz       A51456   C   Single Stack  Major N   N   N   N              530.0000 100.00%
Overall Results
Combined divisions - These are NOT official results.

Place Name              USPSA  Class Division     PF Lady Mil Law For Age         Points   Stg %
   1 Springle, John     TY58787  U   PCC         Minor N   N   N   N              460.4981 100.00%
   2 Stiedle, John      A23320   M   Open        Major N   N   N   N Senior       438.4450  95.21%
   3 Eaton, Stephen     A46855   X   Limited     Major N   N   N   N              432.4329  93.91%
   4 Rushing, Eli       A81036   M   Production  Minor N   N   N   N              406.6855  88.31%
   5 Rushing, Tracie    A81034   A   Production  Minor N   N   N   N              378.7506  82.25%
   6 Blankenship, Ben   A79446   B   Limited     Major N   N   N   N              375.3628  81.51%
   7 Boyd, John         A83072   C   Limited     Major N   N   N   N              362.0755  78.63%
   8 Porbeck, John               U   Limited     Minor N   N   N   N              329.1963  71.49%
   9 Tenney, Tony       A89751   C   Carry OpticsMinor N   N   N   N              302.5276  65.70%
  10 Bigger, Alex       A103819  U   Production  Minor N   N   N   N              290.1457  63.01%
  11 Fenner, Buzz       A51456   C Single Stack  Major N   N   N   N              269.5475  58.53%
  12 Sharp, Randy                U   Limited     Minor N   N   N   N              198.0447  43.01%
DQed Wilcox, Charlie             U   Limited     Minor N   N   N   N                0.0000   0.00%
 
Combined divisions - These are NOT official results.
Stage Results
Combined divisions - These are NOT official results.

Stage: 1  Stage 1
Place Name                  No. Class Division    Pts  Pen Time   Hit Fact Stg Pts  Stg %
    1 Stiedle, John          11   M   Open        122  10  12.08   9.2715 140.0000 100.00%
    2 Eaton, Stephen          4   X   Limited     133   0  17.27   7.7012 116.2884  83.06%
    3 Rushing, Eli            7   M   Production  130   0  17.24   7.5406 113.8633  81.33%
    4 Springle, John         10   U   PCC         122   0  17.28   7.0602 106.6093  76.15%
    5 Tenney, Tony           12   C   Carry Optics112   0  16.13   6.9436 104.8486  74.89%
    6 Rushing, Tracie         8   A   Production  134   0  20.07   6.6766 100.8169  72.01%
    7 Boyd, John              3   C   Limited     137   0  21.07   6.5021  98.1820  70.13%
    8 Bigger, Alex            1   U   Production  120   0  20.45   5.8680  88.6070  63.29%
    9 Fenner, Buzz            5   C   Single Stack132   0  22.66   5.8252  87.9607  62.83%
   10 Blankenship, Ben        2   B   Limited     129   0  22.24   5.8004  87.5863  62.56%
   11 Porbeck, John           6   U   Limited     128   0  25.17   5.0854  76.7897  54.85%
   12 Sharp, Randy            9   U   Limited      91  40  15.77   3.2340  48.8335  34.88%
 DQed Wilcox, Charlie        13   U   Limited     106  30  31.24   0.0000   0.0000   0.00%

Stage: 2  Stage 2
Place Name                  No. Class Division    Pts  Pen Time   Hit Fact Stg Pts  Stg %
    1 Eaton, Stephen          4   X   Limited      97   0  29.15   3.3276 110.0000 100.00%
    2 Boyd, John              3   C   Limited     100  10  29.42   3.0591 101.1242  91.93%
    3 Stiedle, John          11   M   Open         94  20  24.45   3.0266 100.0499  90.95%
    4 Springle, John         10   U   PCC          94  10  29.87   2.8122  92.9625  84.51%
    5 Blankenship, Ben        2   B   Limited      99   0  35.65   2.7770  91.7989  83.45%
    6 Fenner, Buzz            5   C   Single Stack101   0  39.56   2.5531  84.3975  76.72%
    7 Rushing, Tracie         8   A   Production   87  10  30.38   2.5346  83.7859  76.17%
    8 Rushing, Eli            7   M   Production   83  10  29.26   2.4949  82.4736  74.98%
    9 Sharp, Randy            9   U   Limited      92   0  39.73   2.3156  76.5465  69.59%
   10 Porbeck, John           6   U   Limited      91  10  35.73   2.2670  74.9399  68.13%
   11 Bigger, Alex            1   U   Production   76  20  25.90   2.1622  71.4755  64.98%
   12 Tenney, Tony           12   C   Carry Optics 83  30  25.17   2.1057  69.6078  63.28%

Stage: 3  Take 'em Down
Place Name                  No. Class Division    Pts  Pen Time   Hit Fact Stg Pts  Stg %
    1 Stiedle, John          11   M   Open         49   0   8.61   5.6911  55.0000 100.00%
    2 Blankenship, Ben        2   B   Limited      52   0  10.54   4.9336  47.6794  86.69%
    3 Bigger, Alex            1   U   Production   43   0   9.10   4.7253  45.6663  83.03%
    4 Springle, John         10   U   PCC          47   0  10.08   4.6627  45.0613  81.93%
    5 Rushing, Eli            7   M   Production   55   0  13.02   4.2243  40.8245  74.23%
    6 Rushing, Tracie         8   A   Production   47   0  11.36   4.1373  39.9837  72.70%
    7 Sharp, Randy            9   U   Limited      45   0  12.19   3.6916  35.6764  64.87%
    8 Porbeck, John           6   U   Limited      53  10  11.73   3.6658  35.4271  64.41%
    9 Boyd, John              3   C   Limited      47   0  13.17   3.5687  34.4887  62.71%
   10 Eaton, Stephen          4   X   Limited      43  10   9.44   3.4958  33.7842  61.43%
   11 Tenney, Tony           12   C   Carry Optics 37   0  11.82   3.1303  30.2519  55.00%
   12 Fenner, Buzz            5   C   Single Stack 49   0  19.28   2.5415  24.5616  44.66%

Stage: 4  Stage 4
Place Name                  No. Class Division    Pts  Pen Time   Hit Fact Stg Pts  Stg %
    1 Stiedle, John          11   M   Open         62   0   9.02   6.8736  65.0000 100.00%
    2 Springle, John         10   U   PCC          65  10   9.31   5.9076  55.8650  85.95%
    3 Tenney, Tony           12   C   Carry Optics 55   0   9.59   5.7351  54.2338  83.44%
    4 Eaton, Stephen          4   X   Limited      64   0  11.24   5.6940  53.8451  82.84%
    5 Rushing, Tracie         8   A   Production   63   0  12.32   5.1136  48.3566  74.39%
    6 Porbeck, John           6   U   Limited      63   0  13.73   4.5885  43.3910  66.76%
    7 Bigger, Alex            1   U   Production   58  10  11.51   4.1703  39.4363  60.67%
    8 Rushing, Eli            7   M   Production   57   0  15.35   3.7134  35.1157  54.02%
    9 Blankenship, Ben        2   B   Limited      59  10  13.70   3.5766  33.8220  52.03%
   10 Boyd, John              3   C   Limited      64  10  15.89   3.3984  32.1369  49.44%
   11 Sharp, Randy            9   U   Limited      49  20  12.96   2.2377  21.1607  32.55%
   12 Fenner, Buzz            5   C   Single Stack 57  10  23.39   2.0094  19.0018  29.23%

Stage: 5  Stage 5
Place Name                  No. Class Division    Pts  Pen Time   Hit Fact Stg Pts  Stg %
    1 Springle, John         10   U   PCC         138   0  29.80   4.6309 160.0000 100.00%
    2 Rushing, Eli            7   M   Production  129  10  30.59   3.8902 134.4084  84.01%
    3 Eaton, Stephen          4   X   Limited     141  10  38.19   3.4302 118.5152  74.07%
    4 Blankenship, Ben        2   B   Limited     138   0  41.65   3.3133 114.4762  71.55%
    5 Rushing, Tracie         8   A   Production  137  30  34.94   3.0624 105.8075  66.13%
    6 Porbeck, John           6   U   Limited     148  20  44.83   2.8552  98.6486  61.66%
    7 Boyd, John              3   C   Limited     139  30  39.17   2.7827  96.1437  60.09%
    8 Stiedle, John          11   M   Open        132  50  36.14   2.2690  78.3951  49.00%
    9 Fenner, Buzz            5   C   Single Stack119  40  50.90   1.5521  53.6259  33.52%
   10 Bigger, Alex            1   U   Production  115  70  34.58   1.3013  44.9606  28.10%
   11 Tenney, Tony           12   C   Carry Optics111  70  32.50   1.2615  43.5855  27.24%
   12 Sharp, Randy            9   U   Limited     109  90  41.48   0.4581  15.8276   9.89%